DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Ultrazvuková liposukce

Kavitační ultrazvuková liposukce

Neinvazivní liposukce klientům přináší především bezbolestnou a šetrnou metodu s okamžitým viditelným výsledkem.

 

                                        

         Pro dosažení maximálního efektu je vhodné ošetření pravidelně opakovat. Výsledný efekt je u každého klienta individuální. Liší se podle struktury tkání, ošetřované oblasti, věku klienta, metabolismu, životního stylu a především pitného režimu, zdravé výživy a přiměřené pohybové aktivity.

       Ultrazvuková neinvazivní liposukce nabízí moderní, neinvazivní, bezpečnou, rychlou a bezbolestnou metodu pro odstranění přebytečných tukových vrstev, redukci celulitidy (všech jejích stupňů) a vyhlazení  pokožky. Většina pacientů pozná viditelnou změnu již po prvním zákroku, ale pro větší a trvanlivější efekt je doporučováno více ošetření. Ultrazvukový kavitační přístroj je momentálně nejefektivnější prostředek, jak se dlouhodobě zbavit přebytečných tukových buněk a celulitidy.

 Ultrazvukový kavitační přístroj a jeho princip

        Ultrazvukové vlny jsou jemné vlny zvuku, které umí vyvolat potřebné posuny a změny už na úrovni molekulární struktury ošetřované tkáně. Ultrazvukové vlny pronikají až do podkoží, kde tkáně absorbují ultrazvukovou energii a dochází ke vzniku kavitace. Kavitace je proces, při kterém ultrazvuková vlna vytváří v tukové buňce mikrobubliny, které se postupně zvětšují a jsou velmi nestabilní, dochází k jejich implozi (zhroucení dovnitř) a k narušení integrity tukové buňky. Narušená tuková buňka se nakonec rozpadá a uvolňuje se tuk.

         Po destrukci tukové tkáně je uvolněný tuk ve formě triglyceridů vypouštěn do intersticiální tekutiny mezi buňkami, kde jsou enzymaticky metabolizovány do glycerolu a volných mastných kyselin. Vodou rozpustný glycerol je absorbován oběžným systémem a použit jako zdroj energie, zatímco nerozpustné volné mastné kyseliny jsou přeneseny do jater, kde jsou zpracovány jako ostatní mastné kyseliny - včetně mastných kyselin z potravy. Proto je efekt trvalý a odstraněný tuk se zpět do tkáně nevrací. Následně lymfatický systém vyloučí odbouraný tuk a toxiny z těla ven. Proto je součástí ošetření i lymfodrenáž.

Kontraindikace:

 • osoby se srdečními chorobami, po transplantacích a s bypassem

 • osoby s vysokým cholesterolem

 • kovový implantát v těle

 • těhotenství

 • menstruace

 • ženy s děložními tělísky (u aplikací na břiše)

 • záněty či infekční onemocnění v místě aplikace

 • kožní onemocnění

 • cévní poruchy a ateroskleróza

 • choroba jater a ledvin

 • rakovina

 • epilepsie

 • cukrovka

 • trombóza, hemofilie, tromboflebitida, užívání léků proti krevní srážlivosti nebo poruchy srážení krve

 Před ošetřením

          Před ošetřením je doporučována strava s omezeným množstvím tuků a soli, nepít kávu, nejíst těžká, nadýmavá jídla nebo jídla s velkým obsahem vlákniny (velká množství ovoce nebo zeleniny, zelí, luštěniny, müsli apod.). 1 hodinu před ultrazvukovou liposukcí se nesmí nic jíst! Je nutné dodržovat pravidelný pitný režim, zejména v den ošetření (minimálně 2,5 litru vody denně). Jedná se o důležitou podmínku pro odplavování uvolněných tukových buněk močí! 

Průběh ošetření

        Označí se a přeměří ošetřované partie. Následně se na daná místa aplikuje speciální chladivý gel a ultrazvukovou hlavicí se neustálými krouživými pohyby a mírným tlakem provádí ošetření. Celá procedura ultrazvukové liposukce je vlastně masáží problémových partií Vašeho těla, která nebolí a nezanechává na kůži žádné stopy. Během ošetření můžete slyšet pískání. Zákrok trvá 30 - 40 minut v závislosti na velikosti ošetřované partie. 

       Ultrazvukový kavitační přístroj může ošetřovat řadu partií: břicho, stehna (vnitřní, vnější, přední i zadní strana), hýždě, boky, nohy (kolena, kotníky, lýtka) a předloktí, avšak při jedné kúře se ošetřuje 1 maximálně 2 partie těla!

Po ošetření

 Po skončení ultrazvukové liposukce se provede 20-ti minutová lymfodrenáž, která pomáhá odstranit uvolněné a rozpuštěné tuky. Po ošetření je nezbytné dodržovat nízkotučnou dietu a zejména pravidelný pitný režim (minimálně 2,5 litru tekutin denně).

 Doporučuje se dále:

    zvýšit fyzickou aktivitu, která podporuje odstranění uvolněných tukových buněk, vyloučit konzumaci alkoholu a kofeinu 24 hodin před a alespoň 24 hodin po zákroku.